Nasze życie w każdym obszarze – w pracy, w związku, w drodze do kariery czy nawet w odchudzaniu, zależy od naszego nastawienia do sprawy, ale także od wielu naturalnie występujących czynników. Można bezgranicznie ufać tak zwanej ”karmie”, przypadkowi, losowi, dobrej woli innych etc. Ale w konsekwencji wszystkich czynników to MY podejmujemy ostatecznie decyzję. Kiedy to zrozumiesz, będziesz bardziej świadomy dokonywanych przez Ciebie wyborów i tego co Cię spotyka…

LUDZIE, ENERGIA I NASZA DECYZJA.
Na starcie każdy z nas jest równy i zaczyna z tego samego pułapu. Nasze życie to nie tylko my – to szereg emocji i wydarzeń. To ludzie którzy nas otaczają. To oni wywierają bardzo istotny wpływ na kierunek naszego życia. To także energia, którą nas darzą i która póżniej nami kieruje. To my decydujemy jaką energią chcemy się otaczać. Rozumiesz? Przykładowo: jeśli jesteś wśród ludzi pesymistycznie nastawionych do życia, prędzej czy później Ty też zaczniesz myśleć negatywnie. Wśród określonego grona ludzi nawiązuje się dialog, który później nimi kieruje w codziennym życiu. Niestety, wiąże się to z prawdopodobieństwem, że zaczniemy te negatywne myślenie przekładać na wszystkie obszary naszego życia – dom, rodzinę, życie prywatne i towarzyskie. Nasz światopogląd ulegnie wtedy destrukcji i całkowitej kontroli przez osoby trzecie.

JEŚLI WEJDZIESZ MIĘDZY WRONY…
Jest takie przysłowie – ”jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one’’. Do końca tak nie jest. Oczywiście jeśli jesteś w pracy, musisz dostosować się do danego środowiska. Masz tam konkretne zadania do wykonania i to zrozumiałe, że postępujesz według pewnych kanonów myśleniowych. Ale jesteś także wartościową osobą, która ma swoje spojrzenie na rozwój, prawda? Inaczej staniesz się tylko komórką kierowaną przez cały organizm i przestaniesz się rozwijać. Co zrobić? Czerpać wyłącznie to, co pozytywne. To, co nas nakręca do pracy nad samym sobą. Mieć swoje zdanie ale też szanować zdanie innych i zasady, które obowiązują, które zdecydowaliśmy się zaakceptować. Jednocześnie nie stać w miejscu. Kształcić się na własną rękę i wyznaczyć cel na przyszłość.

bariery myśleniowe1

Co ma wpływ na nasze życie:

ludzie,
emocje innych ludzi,
postępowanie innych ludzi,
charakter innych ludzi,
środowisko w którym się poruszamy,
energia jaką się otaczamy,
wydarzenia,
MY !!!

ODROBINA HISTORII
Zastanów się, kto w historii dokonywał największych przełomów? Ludzie innowacyjni, którzy wychodzili przed szereg mimo kłód które inni rzucali im pod nogi. Kluczowy przykład:
Thomas Edison- przedsiębiorca, jeden z najbardziej znanych i twórczych wynalazców świata. W szkole nie błyszczał a wręcz przeciwnie – był jednym z najgorszych uczniów w szkole. Pomimo sztywnych ram nauczania, nie był w stanie przyswoić wiedzy którą na siłę wkładali mu do głowy nauczyciele. Zadawał za dużo pytań, był bardzo dociekliwy i tym poważnie narażał się na spięcia z nauczycielami. Pytanie – czy już wtedy przerastał ich swoim światopoglądem? Tego nie wiemy, lecz zdecydowanie swoim myśleniem wychodził przed szereg.

Mówię o tym dlatego, że sam musisz ocenić i zdecydować wśród jakich ludzi chcesz przebywać. Czy tych ograniczonych, którzy będą chcieli podcinać Ci skrzydła wyłącznie dla swojej chwały i swoich korzyści, czy tych z którymi będziesz się rozwijać 🙂 Nie ma nic piękniejszego od ludzi z którymi wspólnie możesz ”zdobywać świat’’. Z którymi wspólnie możesz zmieniać się na lepsze. I którym nie musisz być za nic wdzięczny, bo wzajemnie się szanujecie i wzajemnie możecie zawsze na sobie polegać.

1. ZAWSZE leżą po dwóch stronach: interes i wina.
2. Na przyjaciela zawsze możesz liczyć – nigdy nic nie chce i nie wypomina.

WYSYSACZE ENERGII
Jestem głęboko przekonana, że nie można być ograniczonym człowiekiem. Nie można być robotem z wyłączoną świadomością. Dlaczego? Może dlatego, że sama zawsze byłam czarnym koniem. Robiłam to, co uważałam za stosowne, zadawałam za dużo pytań za co często mi się obrywało. Dociekałam. Wiem kto miał wpływ na moje życie i moje decyzje. Dobre, ale też takie które uważam za najgorsze w swoim życiu. Grunt to porzucenie złych emocji, wybaczenie i zostawienie tego kolca który w nas siedzi i nas ogranicza. Dobra energia i pozytywne plany na przyszłość, którą można wspólnie zawojować. Jeśli czujesz negatywną energię – uciekaj. Z takimi ludźmi nic dobrego Cię nie czeka.

PATRZ NA SWOJE WYBORY
Jeżeli coś nam w życiu nie wyszło, często obarczamy tym innych. Szczególnie jeśli nie osiągnęliśmy celu. Zrzucamy odpowiedzialność najlepiej na tych, którzy sukces osiągnęli. Niektórzy, bardziej zaawansowani, przypisują sobie zasługi ze zwyczajnego żalu i bezradności. Choć sami nic nie robią by było tak jakby chcieli – lepiej. Uświadom sobie, że na końcu tych wszystkich emocji, ludzi i wydarzeń, to TY podejmujesz decyzję. Co zrobić? Postawić na pozytywną współpracę lub zwykłe szczere wsparcie, które kiedyś może zaowocować. Zostawić żale i to co złe. Spojrzeć obiektywnie na to co zrobiliśmy sami i co jeszcze możemy DOBREGO zrobić. Nie obwiniaj ludzi za swoje niespełnione ambicje i niepowodzenia. Nie trzymaj w sobie złych emocji które Cię blokują – zostaniesz w martwym punkcie a świat pójdzie dalej.

Każdy z nas dysponuje tylko jednym życiem. Drugiego nie będzie. Życie jest po to, aby się realizować, aby spełniać swoje ambicje lub przynajmniej do tego dążyć. A to może nam zapewnić tylko rozwój osobisty, pozytywna energia oraz brak barier myśleniowych. Nie wiesz jak zacząć? Zacznij od pracy nad sobą – pójdź na trening i oczyść umysł.