Czy pokazywanie brzucha jest teraz w modzie…

Z roku na rok zauważam, że letnie stylizacje są coraz bardziej wyszukane i odważne. Moda w Polsce pędzi do przodu i trzeba być dobrze zorientowanym, co akurat jest w modne, by czasem nie popełnić wpadki.  Ostatnio zastanowił mnie fenomen odkrytego brzucha, który tego lata zdobył polskie ulice. Trend modowy z lat 90-tych można było zauważyć w centrach miast, a nawet na potkaniach biznesowych czy eleganckich eventach.

Czy pokazywanie brzucha jest ok?
Pamiętam czasy, gdy odkryty brzuch miały tylko nastolatki i zdradzało to ich młody, wybuchowy wiek. Teraz jest to świadome wyrażenie siebie a zwłaszcza swojej pewności siebie.
Na spotkaniu biznesowym brzuch nie jest dobrym rozwiązaniem- punktem kulminacyjnym ma być biznes, a nie Twój pępęk. Za to spotkania prywatne czy eleganckie eventy- jak najbardziej! Ładny płaski brzuszek, może długa suknia lub bardziej naturalny wygląd… Ten element jest tajemniczy. Podkreśla kobiecość, ciekawi.

Nie jest to jednak wymagane. Klasyczny ubiór lub wyróżniający się detal sprawia, że stylizacja, a co za tym idzie MY sami wyglądamy wyjątkowo…
Foto: archiwum A. Tokarz-Iwanek.
Foto: archiwum A. Tokarz-Iwanek.

Męskie podejście.
W temacie odkrytego brzuszka postanowiłam poradzić się profesjonalistki.
Agnieszka Tokarz-Iwanek jest młodą, dynamiczną projektantką mody z wieloma sukcesami na koncie.  Jej oryginalne pokazy zdobią uznane modowe eventy w największych polskich miastach.
Zapytałam co z mężczyznami, którzy spacerują w centrum miasta bez koszuli?
Okazuję się, że temperatura kompletnie nas nie ustrawiedliwia. Pokazać ciut za dużo w tej sytuacji zwyczajnie nie wypada. To bardzo nieeleganckie. Rozbierać się w ten sposób możemy tylko na plaży. Centrum miasta to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu wariacje.
Nie każdy jedząc obiad na deptaku musi oglądać czyjeś owłosienie na klatce piersiowej w upalny dzień.

I uwaga. Projektantka podpowiada, że odkryty brzuch u kobiet, będzie modny najbardziej w przyszłym letnim sezonie.
Dziewczyny! Mamy cały rok na zrobienie ze swojego brzucha tarki 🙂

Zanim pokażesz brzuszek…
U kobiet? Czemu nie. Ale musi być to stylizacja smaczna i nieprzesadzona.
Trzeba tu podkreślić, że każda moda jest ”tylko i aż modą”. Nie podążajmy ślepo za każdym trendem. Każdy z nas jest inny i wyjątkowy, ma własny styl lub zwyczajnie coś innego mu się podoba.
Chcemy uniknąć tak zwanych ”wtop”. Na przykład, gdy osoba która mogła lepiej popracować nad swoją sylwetką, wciska się w krótki top, bo taka jest moda.
Stanowcze ”NIE” sztucznej modzie i nakazom.
Twoje ciało nie musi być gotowe na każdą modną stylizację. Ale możesz je do każdej stylizacji przygotować.
Co za tym idzie? Moda jest uzupełnieniem nas. Naszego wnętrza, naszego piękna. Jeśli chcemy dobrze wyglądać, a co ważniejsze – dobrze się czuć, zacznijmy od siebie – od pracy nad swoim ciałem, zdrowiem psychicznym i fizycznym. Do dzieła!

– See more at: http://justynamarciniak.pl/odzywianie/zdrowie-i-uroda/item/101-moda-podczas-upalow-czy-mozemy-sobie-pozwolic-na-odkryty-brzuch-w-miejscu-publicznym#sthash.7NErCqWP.dpuf