Zadbaj o energetyczny start każdego dnia

Owsianki są zdrowe, pomagają regulować metabolizm i oczyszczać układ trawienny, pobudzają do działania, dostarczają bardzo dużo potrzebnej nam energii. Owsianka gwarantuje łatwo przyswajalny przypływ węglowodanów. Spożywam ją w najróżniejszych konfiguracjach. Tak naprawdę, ile wyobraźni tyle owsianek. Zwróć uwagę na to, aby Twoje ulubione składniki były zawsze dostępne w domu. Podczas robienia zakupów kupuj te, które już się kończą. Dzięki temu zadbasz o ciągłość swojej diety i unikniesz napadów na niezdrowe, przypadkowe posiłki.

Uwaga: ta wersja owsianki nie jest dietetyczna. Osoby z dodatnim bilansem kalorycznym powinny spożywać bardziej dietetyczną wersję.
Sęk w tym aby znać swój organizm i wiedzieć, na co i kiedy możemy sobie pozwolić. Zależy to od indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego, które można wyliczyć lub zgłosić się do mnie.

Składniki:

5 łyżek płatków owsianych górskich,
garść truskawek (mogą być mrożone-zawsze w lodówce:)
1/2 banana,
3 daktyle,
2 kostki prawdziwej gorzkiej czekolady,
1/2 łyżeczki prawdziwego kakao,
1 łyżeczka pestek dyni,
opcjonalnie: 1/2 łyżeczki miodu,
przyprawa: cynamon.

Do gotującej się kilka minut na wolnym małym ogniu owsianki, dodałam pół banana i przekrojone daktyle. Pod koniec gotowania dodałam pół łyżeczki kakao i pół łyżeczki miodu. Przełożyłam do miseczki, dodałam cynamon, truskawki, pestki dyni i dwie kostki prawdziwej, gorzkiej czekolady.

Gotowe ekspresowo – smacznego!