Grzech przypominać, jak ważne jest nawodnienie naszego organizmu. Każdy system, który funkcjonuje w organiźmie człowieka, potrzebuje wody. Bez niej nie będziesz zdrowy.

Człowiek składa się w ok. 70% z wody, która jest nośnikiem wszystkich makro i mikroelementów, transportuje składniki odżywcze do komórek, pełni funkcję nawilżającą dla organów. Bez niej prawidłowe funkcjonowanie nie jest możliwe!

BRAK WODY.
Objawy niedostatecznego nawodnienia są często bagatelizowane: zmęczenie, ospałość, brak apetytu, zaparcia, zawroty głowy, migreny. Człowiek zamiast szukać holistycznej przyczyny, woli zażywać chemiczne tabletki. Tymczasem nawet szklanka wody może nam pomóc w ukojeniu bólu głowy! Brak wody powoduje także zakwaszenie organizmu, co może odbić się na naszym zdrowiu. Odwodnienie może mieć trwałe, negatywne skutki w postaci zaburzeń funkcjonowania.

ILE?!
Człowiek powinien pić od 2 do 4 litrów wody dziennie. Ta druga cyfra obowiązuje sportowców, którzy trenują kilka godzin dziennie. 2 litry wody dziennie, to standard polecany przy naszej strefie klimatycznej. Możesz się przyzwyczaić – kupuj od razu całą zgrzewkę wody 1,5 litrowej. Jednak noszenie ciężkiej wody do pracy i na treningi, może być kłopotliwe. Wiem to po sobie, ponieważ sama dźwigam za dużo (torba treningowa, papiery, posiłki w pudełkach, jakieś owoce, kimono, buty na zmianę). Znalazłam w internecie butelki na wodę My Equa.