Wybraliście już swoje postanowienia noworoczne?

Niektórzy je uwielbiają, inni… nie wierzą 🙂 Dlaczego? Dla jednych z nas postanowienia są jak wyznacznik wejścia w nowe, lepsze życie. Inni wiedzą już, że na postanowieniach skończyć się nie może – potrzeba działania. O tym pisałam jakiś czas temu w innym artykule motywacyjnym, zobacz: STOP: Nowy Rok za pasem. Postanowienia noworoczne są w porządku. Mogą stać się iskierką, która przerodzi się w ogień. Mogą być Twoją inspiracją do pisania nowego rozdziału w swoim życiu. Ale uważaj. Nie wpadnij w pułapkę niespełnionych postanowień noworocznych. Za tym czego oczekujesz, muszą być czyny. Twoje czyny. Twoje zmiany i nowe zasady, których będziesz się trzymać.

Mój sposób? Zasada małych kroków!
Nie narzucaj sobie zbytniego rygoru. Nie doprowadź do uczucia zniechęcenia już na samym początku. Jak to działa?
Zamiast postanowienia ”schudnę 15 kilo” przyjmij postanowienie ”będę się zdrowo odżywiać i uprawiać sport”. Zamiast postanowienia ”będę biegać 50 km tygodniowo”, wypróbuj ”będę biegać systematycznie 3 razy w tygodniu”. To zasada motywująca. Nie obciąża Twojej psychiki, tylko delikatnie pcha do przodu. Zachęca. Aby zrealizować swój cel, nie możesz się go bać, tylko iść w dobrym kierunku. Kiedy już poczujesz się na siłach, możesz regulować swoje dążenie do celu. Narzucić sobie większe tempo. Na poczatku drogi, zbyt wygórowane postanowienia są jak ”porywanie się z motyką na słońce” – ciężkie do uwierzenia, ciężkie do zrealizowania, ciężkie do zaakceptowania.
Niech mała iskierka powoli i spokojnie rozpala się w Twoim ciele i umyśle. Niech to będzie rok harmonijnych, dobrych zmian. Tego Wam życzę 🙂

O czym powinnaś pamiętać w Nowym Roku?

Jesteś wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Posiadasz niewykorzystany potencjał.

Masz trudny, ale silny charakter – to Twój atut.

Nikt nie może wpływać na Twoje życie.

Tylko Ty dokonujesz wyborów.

Sport to zdrowie.

Odżywianie = jakość życia i samopoczucia.

Wszystko jest dobre ale z umiarem.

Rozwijaj się – nie wiesz wszystkiego.

Życie jest jedno: masz jeszcze dużo do zrobienia.

Pamiętaj, że możesz być czyjąś inspiracją.

Działaj i daj działać innym.

Pomagaj.

Nie przejmuj się opinią innych ludzi.

Bądź kreatywna i konsekwentna.

Na to, co będzie za 10 lat, pracujesz sama.