Zastanawiasz się, jak zacząć zdrowo się odżywiać? Wszyscy dookoła to robią, a Ty nie wiesz jak zacząć? Nic prostszego, zastosuj 10 naszych tricków.

Moda na zdrowe nawyki żywieniowe minęła, a wraz z tym do wielu Polek i Polaków zawitał nowy styl życia ”FIT”. Korzyści można wymieniać co nie miara – lepsze samopoczucie, piękna sylwetka, wysoka wydajność w pracy. Do tego wszystkiego kusi nas długowieczność. Zapewne większość z nas coraz częściej zastanawia się, jaki będzie nasz stan zdrowia za 10-15-20 lat i chce mieć na to bezpośredni wpływ.

Oprócz genów, które wpływają na kolor naszej skóry, oczu, włosów, uwarunkowania fizyczne, psychiczne oraz predyspozycje, ogromny wpływ na aktualny i przyszły stan naszego zdrowia ma odżywianie. Aby zacząć wdrażanie zdrowych nawyków, zaczynamy od porządków w kuchni. Porządek wokół siebie = porządek w głowie. Dodatkowo stawiamy na świadome działanie.

Zaczynamy rewolucję w kuchni ! Emotikon heart
Jak zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem:

Zrób remanent wszystkich produktów w kuchni.
Wyrzuć produkty niezdatne do spożycia lub te, których nie używasz.
Pozbądź się niezdrowych produktów spożywczych.
Zadbaj o porządek, aby każdy produkt miał w kuchni swoje stałe miejsce.
Zrób listę zakupów (to czego nie ma w sklepach, poszukaj w sklepach on-line). Kupuj co 5-7 dni i planuj co będziesz gotować.
Znajdź zdrowe zamienniki i zainwestuj w przyprawy ! o super zamiennikach pisałam tutaj – zapraszam
Pamiętaj o posiłkach i przekąskach do FIT BOX’ów.
Kup zgrzewkę wody (albo od razu dwie :)Emotikon smile
Przechowuj odpowiednio żywność.
Kombinuj – próbuj nowych, smakowych doznań.