We wszystkim co robisz, postaw na uśmiech.

Warto się uśmiechać. Naukowcy potwierdzają – radość, to jedna z podstawowych emocji, wyrażanych poprzez szczery uśmiech. Warto pamiętać o nim w każdej codziennej czynności jak i podczas pracy! Przynosi korzyści nie tylko dla naszej psychiki. Ma znaczny wpływ na nasz organizm oraz na…relację z innymi ludźmi.

UŚMIECH?

Pomaga się zrelaksować, jest najtańszym i najbardziej skutecznym antydepresantem na rynku. Pomaga też redukować stres i negatywne emocje. Uspokaja, daje radość Tobie i osobom w Twoim otoczeniu. Poprawia Twój wygląd – sprawia, że stajesz się atrakcyjniejszy dla innych. Wzmacnia pewność siebie. Jest zaraźliwy! Sprawia, że Twoje projekty są bardziej efektywne. Uśmiech buduje pozytywną atmosferę, gdziekolwiek jesteś. Naukowcy udowodnili, że śmiech pomaga wydłużyć życie! Wzmacnia automotywację, samoświadomość i satysfakcję z osiągniętych celów. Dodatkowo… to świetne ćwiczenie dla naszego organizmu! Podczas śmiechu pracują mięśnie twarzy, przepona, brzuch, gardło oraz ramiona. Wytwarzane są reakcję biomechaniczne. Śmiech obniża ciśnienie, dotlenia, poprawia krążenie. Podczas szczerego śmiechu, wytwarzane są endorfiny, zwane hormonami szczęscia. Neutralizowane są hormony stresu, takie jak kortyzol czy adrenalina.

” Nie bądź smutny, uśmiechnij się”
To słowa często wypowiadane osobie, którą coś trapi. Nie przez przypadek. Udowodniono, że gdy uśmiechniemy się nawet jak jesteśmy smutni, nasz mózg dostaje impulsy szczęścia. Wytwarzane są te same hormony, co podczas śmiania się! Co to oznacza? Uśmiech pomaga w pozytywnym myśleniu!

”Uśmiechaj się zawsze i wszędzie”
Dlaczego? Bo taka osoba przyciąga innych i ma na nich pozytywny wpływ! Jeśli jesteś osobą, która nie stroni od uśmiechu, wiesz, że przyciągasz ludzi. Dajesz im do świadomości swoją otwartość i szczerość, a także przychylne nastawienie. Jednym słowem, ”zarażasz” swoją pozytywną energią – tak! To jest możliwe. Uśmiech, podobnie jak śmiech, jest ”zaraźliwy”!

”Gdy masz problem, uśmiechnij się”
Czyli zamień problem na wyzwanie, ja tak robię. Jak już wspomnieliśmy, uśmiech na twarzy automatycznie wysyła pozytywne hormony do naszego mózgu. Uspokaja, zmienia nastrój – musisz tylko w to wierzyć. Zmiana myślenia jest kluczem, gdy masz dużo obowiązków lub trudne projekty w pracy. Twój punkt widzenia zależy od tego, jak odbierasz wszystko, co Cię otacza. Pamiętaj – nie ma problemów, są wyzwania!

”Jeśli chcesz coś komuś dać, podaruj mu swój uśmiech”

Nie ma nic piękniejszego, prawda? 🙂

Bądź optymistą! 🙂 🙂 🙂